Rokytnice nad Jizerou - INFO

Rokytnice nad Jizerou je známé středisko cestovního ruchu v České republice s ideálními podmínkami pro provozování zimních sportů. Vzniklo zde sdružení provozovatelů lyžařských vleků – Skiregion Rokytnice nad Jizerou, který nabízí společné jízdné na 27 lyžařských vlecích. Jedná se o provozovatele TJ Spartak, vleky Udatný, skiareál Pařez, skiareál Modrá Hvězda a skiareál Bahýnka.

Největším provozovatelem lyžařských vleků je TJ Spartak, která vlastní areály Horní Domky a Studenov.
V Horních Domkách naleznete snowpark, sedm lyžařských vleků a čtyřsedačkovou lanovou dráhu, která vede na vrchol Lysé hory (1 315 m n.m.), denně upravované sjezdové tratě všech náročností (modrá, červená, černá).
Studenov je známý především dlouhými mírnými svahy, které jsou vhodné pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. TJ Spartak na Studenově vlastní čtyři lyžařské vleky. Dalšími provozovateli na Studenově jsou vleky Udatný a ski areál Pařez. V obou areálech je k dispozici lyžařská škola, skiservis, půjčovna a úschovna lyžařského vybavení, občerstvení. Skibus po celé Rokytnici nad Jizerou zdarma.

Novinky letošní sezóny: 

Letní provoz lanové dráhy

Lanová dráha vede z rohu parkoviště v Horní Rokytnici nad Jizerou k chatě Lovčenka v Horních Domkách, což je 400 m pod rozcestím Ručičky. Její délka je 1 213 m a přepravní kapacita v letním období je 500 os/h. Cílem je přepravit turisty a cyklisty k hlavním turistickým trasám a cyklotrasám západních Krkonoš. Přeprava kol je zdarma.

Společná jízdenka s lanovou dráhou Čertova Hora - Harrachov. Obsahem jízdenky je 1 jízda na lanovce Horní Domky Rokytnice nad Jizerou a 1 jízda na lanovce Čertova Hora Harrachov. Díky této jízdence si mohou návštěvníci jak Rokytnice nad Jizerou, tak Harrachova udělat pěkný výlet.

Letní provoz lanové dráhy Horní Domky obvykle začíná 1. května a končí začátkem října.

Větší komfort pro návštěvníky lyžařského areálu Horní Domky a výrazné zmenšení front přinesla nová čtyřsedačková lanovka , kterou 15. prosince 2006 slavnostně zprovoznili v Rokytnici nad Jizerou. Moderní dopravní zařízení nahradilo takzvaný přibližovací vlek, který dopravoval lyžaře do areálu. Jeho kapacita je ve srovnání s vlekem téměř čtyřnásobná.

 Spartak Rokytnice a.s. investovala do rozvoje areálu Horní Domky 150 milionů korun. Vedle nové čtyřsedačkové lanovky získalo oblíbené zimní středisko nové zázemí pro návštěvníky a také pro zaměstnance areálu.  V budoucnu by měla v zimním středisku vyrůst ještě jedna lanovka, která zvýší komfort pro lyžaře.

 Areál v Rokytnici patří k největším v západních Krkonoších. Lyžařům nabízí přes 19 kilometrů sjezdových tratí. Dosud měl jen jedinou lanovku na Lysou horu. Nová čtyřsedačková lanovka nahradila přibližovací vlek, který dopravoval lyžaře právě k lanovce na Lysou horu. Je delší než původní kotva - měří přes 1200 metrů. Nasedá se na ni ze střechy budovy, kam lyžaře dopraví eskalátory. Lanovka dopraví lyžaře na kopec rychleji a pohodlněji, rozšířen je i odbavovací systém, v areálu vznikla nová restauraceProvoz ve střediscích:
Horní Domky - 8:00-16:00 hod.
Studenov - 8:00-16:00 hod.
Ski Pařez - 8:30-16:00 hod.
Modrá Hvězda – Bahýnka - 9:00-16:00 hod.
Sachrovka - 9:00-16:00 hod., večerní lyžování do 21:00 hod.
Vleky Udatný - 8:00-16:00 hod., večerní lyžování do 21:00 hod.